Ürün Filtreleme Ürün Filtreleme

Wireless Controller

Cisco Kablosuz LAN denetleyici (WLC) modül bileşenleri, içinde bulundukları cihazdan bağımsız olarak, bir dizi erişim noktasını (AP) merkezi olarak basit bir şekilde yönetmenize ve yapılandırmanıza olanak sağlar. Çoğu Cisco Kablosuz LAN Kontrol Cihazı (WLC) aşağıdaki interface'leri barındırmaktadır:

Distribution system ports: Bu bağlantı noktaları, WLC'yi bir ağ anahtarına bağlamak ve veriler için bir yol görevi görmek için kullanılır.

Service port: Bu port bir yönetim portu veya konsol portu olarak kullanılır. Bu bağlantı noktası, WLC'nin ön yükleme modunda etkindir.

Management interface: Bu arayüz bant yönetimi için kullanılır ve ağ cihazlarına (DHCP sunucuları veya Radius sunucuları gibi) bağlantı sağlar. Denetleyicinin web yönetimi arayüzüne bağlanmak istiyorsanız, bu arayüz üzerinden olacaktır. Yönetim arayüzüne bir IP adresi atanır ve Lightweight Access Point Protocol (LWAPP) iletişimi ve tescili için ilk temas noktasıdır.

AP-manager interface: Bu arabirim, WLC ile lightweight fif AP'ler arasındaki tüm Katman 3 iletişimlerini denetlemek ve yönetmek için kullanılır.

Virtual interface: Bu arayüz DHCP rölesi ve Konuk Web Kimlik Doğrulama gibi mobilite yönetimi özelliklerini desteklemek için kullanılır.

Service-port interface: Bu arayüz servis portu ile iletişim kurmak için kullanılır ve AP yöneticisi arayüzünden ve diğer dinamik arayüzlerden farklı bir IP alt ağına ait bir IP adresine sahip olmalıdır.

Dynamic interfaces: Bunlar, çeşitli VLAN'larla iletişimi sağlamak için yarattığınız VLAN arayüzleridir. 

çankaya halı yıkama