Netkur, Bilgi Teknolojileri sektöründeki yenilikleri yakalamak, kurum / kuruluş ve son kullanıcılara teknolojinin son imkanlarını sunmak amacıyla 2002 yılında Ankara’da kurulmuştur. Sahip olduğu genç, dinamik ve uzman kadrosuyla uluslararası markalarla birlikte pek çok alanda çözümler sunmaktadır. Siber güvenlik ve ağ ile başlayan ürün ve hizmetlerinin haricinde, yapısal kablolama, sistem odası kurulumu ve yönetimi, fiziksel güvenlik sistemleri ve VoIP teknoloji çözümleri de sunmaktadır.

Netkur, gerek kamu kurumlarında gerekse de özel kuruluşlarda 2002 yılından beri çeşitli projeler yürütmektedir.

Netkur bugün itibariyle Cisco, Sophos, Acronis, Haikon, Axis, HCS, Unify, GFI, Askozia ve Grandstream gibi global teknoloji liderlerinin öncülüğünde Türkiye’de Distribütor, partner ya da sistem bütünleştirici olarak faaliyet göstermektedir. Öncelikli olarak Türkiye merkezli projelerin yönetimini üstlenen Netkur, aynı zamanda Azerbaycan, Türkmenistan, Kuzey Irak ve Kazakistan’da da çeşitli projelerin danışmanlık, yönetim ve destek hizmetlerini de sağlamaktadır. Yerli ve yabancı proje ortaklarıyla projeler yürüten NETKUR ekibi, Türkiye’deki özel ve kamu kurumları yanında Azerbaycan, Türkmenistan, Kuzey Irak ve Kazakistan’da da çeşitli projelerde danışmanlık ve kurulum hizmetleri sunmaktadır. Aynı zamanda Netkur, 2014 yılından beri Devlet Malzeme Ofisinin resmi tedarikçisi konumundadır. 2017 yılı itibariyle Devlet Malzeme Ofisine Cisco, Sophos ve Acronis markalarının kurumsal ölçekli ürünlerini tedarik etmektedir.

Netkur, merkez ofisinin haricinde siber güvenlik, sunucu/sistem yönetimi ve ağ sistemleri konusunda danışmanlık ve Ar-Gefaaliyetlerini yönetmek amacıyla Gazi Teknopark bünyesindeki ofisinde de faaliyet göstermektedir. Satış sonrası desteğin yeni teknolojileri sunmak kadar önemli olduğuna inanan Netkur ekibi, her gün daha fazla büyümeyi ve daha fazla insanın dostluğunu kazanmayı misyon edinmiştir.