Cisco SG300-10MPP Switch

SMB - SG300
 • 20 Gbps anahtarlama kapasitesi
 • 14,88 Mpps forwarding performansı
 • 8 portu PoE destekli 
 • Toplam gücü 124 Watt 
 • MTBF değeri 945,042 saattir.
$616.00
+
Hemen Satın AL

Cisco Switch SG300-10MPP  8 adet Gigabit Ethernet portu ve 2 adet GE SFP combo portuna sahip PoE destekli yönetilebilir anahtarlama cihazıdır. 20 Gbps anahtarlama kapasitesine ve 14,88 Mpps forwarding performansına sahiptir. 8 portu PoE destekli olup toplam gücü 124 Watttır. MTBF değeri 945,042 saattir.

Cisco 300 Serisi, sabit konfigürasyon yönetimli Ethernet anahtarlama cihazlarının geniş portföyüdür. Modeller, 8 - 48 arası Fast Ethernet ve 10 - 52 bağlantı noktası Gigabit Ethernet bağlantısıyla kullanılabilir. Cisco 300 Serisi Anahtarlama cihazları, veri, ses, güvenlik ve kablosuz teknolojileri desteklemek için ihtiyaç duyduğunuz gelişmiş güvenlik yönetimi özelliklerini ve ağ özelliklerini destekler. Cisco SG300 serisi anahtarlama cihazlarının sağladığı ayrıcalıklar aşağıdaki gibidir:

Yüksek performans ve güvenilirlik: Cisco 300 Serisi anahtalama cihazları ses gibi yüksek bant genişliği trafiğini yönetmek ve önceliklendirmek için esneklik sağlar. Böylece, diğer iş uygulamalarınızın performansını boşa harcamadan, ağınızı son teknoloji iletişim ve verimlilik çözümleriyle güçlendirebilirsiniz.

Hızlı, kolay kurulum ve yapılandırma: Ürünle birlikte verilen cihaz yöneticisi yazılımı, kurulum, güvenlik ve hizmet kalitesi (QoS) trafik önceliklendirmesini basitleştirmek için sezgisel, web tabanlı bir arayüz sağlar ve IT uzmanlığı olmayan kullanıcıların bile cihazı birkaç dakika içinde yapılandırmasını sağlar. 

 • FindIT Network Manager ve Probe Cisco 100 - 500 Serisi anahtarlar, yönlendiriciler ve kablosuz erişim noktalarını yönetmek için tasarlanmıştır. Yalnızca olaylara tepki vermek yerine ağı proaktif olarak yönetmenizi sağlar. 
 • Cisco Discovery Protocol, Cisco cihazlarını keşfeder ve cihazların kritik yapılandırma bilgilerini paylaşmasına, ağ kurulumunu ve entegrasyonunu basitleştirmesine olanak tanır.
 • LDP ve LLDP-MED : LLDP, ciihazın, verileri bir MIB'de depolayan komşu cihazlara tanıtılmasını, yapılandırılmasını ve yeteneklerini duyurmasını sağlar. LLDP-MED, IP telefonlar için gerekli uzantıları ekleyen LLDP'ye yönelik bir geliştirmedir.
 • Otomatik Smartports zekasını kullanarak, anahtar herhangi bir bağlantı noktasına bağlı bir ağ aygıtını algılayabilir ve en uygun güvenliği, Hizmet Kalitesi (QoS) ve bu bağlantı noktasındaki kullanılabilirliği otomatik olarak yapılandırabilir.
 • Multicast TV VLAN, aboneler ayrı VLAN'larda kalırken, bir multicast VLAN'ın ağda paylaşılmasına izin verir.

Güçlü güvenlik: Cisco 300 Serisi Anahtarlar, yüksek düzeyde güvenlik sağlar ve ağınızı yetkisiz kullanıcılardan korumak için ince ayarlı kontrol sağlar. Gelişmiş güvenlik özellikleri şunları içerir:

 • Switch'teki yönetim verilerini korumak ve ağ iletişimini şifrelemek için gömülü güvenlik.
 • Network Ağın hassas kısımlarını yetkisiz kullanıcılardan kısıtlamak ve ağ saldırılarına karşı koruma sağlamak için kapsamlı erişim kontrol listeleri (ACL'ler).
 • Misafir VLAN'ı oluşturarak, kritik olmayan iş hizmetlerini konuk trafiğinden ayırırken, çalışan olmayan kullanıcılara İnternet bağlantısı sağlamanıza izin verir.
 • Network Ağınızın belirli bölümlerine erişimi kısıtlamak için IEEE 802.1X bağlantı noktası güvenliği gibi gelişmiş ağ güvenliği uygulamaları için destek. Web tabanlı kimlik doğrulaması, her bir uç noktaya IEEE 802.1X istemcisini dağıtma karmaşıklığı olmadan, tüm ana bilgisayar aygıtlarının ve işletim sistemlerinin kimliklerini doğrulamak için tutarlı bir arabirim sağlar.
 • Zamana bağlı ACL'ler ve Bağlantı Noktası Çalışması, iş saatleri gibi önceden belirlenen zamanlarda ağa erişimi kısıtlar.
 • Köprü Protokolü Veri Birimi (BPDU), broadcast / multicast / unicast yayınlar için storm kontrolü gibi güvenlik mekanizmaları, ağı geçersiz yapılandırmalardan veya kötü niyetli amaçlardan korur.
 • STP Root Guard: Ağ yöneticisinin denetiminde olmayan kenar aygıtlarının STP kök düğümleri olmasını engeller.
 • Güvenli Çekirdek Teknolojisi (SCT), cihazın ne kadar trafik alındığına bakılmaksızın yönetim ve protokol trafiğini almasını ve işlemesini sağlar.
 • Dinamik ARP Denetimi (DAI), IP Kaynak Koruması ve Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP) dahil olmak üzere gelişmiş savunma mekanizmaları kasti ağ saldırılarını algılar ve engeller. Bu protokollerin kombinasyonları ayrıca IPMB (IP-MAC port bağlantı noktası) olarak adlandırılır.
 • IPv6 First Hop Security, gelişmiş tehdit korumasını IPv6'ya genişletir. Bu kapsamlı güvenlik paketi, ND denetimini, RA korumasını, DHCPv6 korumasını ve komşu bağlanma bütünlüğü denetimini içerir ve IPv6 ağlarında çok sayıda adres sahteciliğine ve  man-in-the-middle saldırılarına karşı benzersiz bir koruma sağlar.
 • Yönetim oturumlarının korunması, RADIUS, TACACS + ile, yerel veritabanı kimlik doğrulaması SSLSSH ve SNMPv3 üzerinden güvenli yönetim oturumları kullanılarak gerçekleştirilir.
 • Secure Sensitive Data (SSD): Hassas verileri (parolalar, anahtarlar vb.) anahtarda güvenli bir şekilde yönetme, bu verileri diğer aygıtlara yerleştirme ve otomatik yapılandırmayı sağlama mekanizmasıdır. Hassas verileri düz metin olarak veya şifreli olarak görüntülemek için erişim, kullanıcı tarafından yapılandırılmış erişim düzeyine ve kullanıcının erişim yöntemine göre sağlanır.

Ethernet Üzerinden Güç (POE): IP telefonlar veya kablosuz erişim noktaları için ayrı güç kaynakları entegre etmenize gerek kalmadan, gelişmiş iletişim teknolojilerinden daha hızlı ve daha düşük maliyetle yararlanabilirsiniz. 

IP telefon desteği: Cisco 300 Serisi Anahtarlama cihazları, ses ve video gibi gecikmeye duyarlı hizmetleri önceliklendirmek için yerleşik QoS teknolojisini içerir, birleştirilmiş iletişim dağıtımlarını basitleştirir ve tüm servisler için tutarlı ağ performansının sağlanmasına yardımcı olur. Örneğin, otomatik ses VLAN özellikleri, IP telefon şebekenizi (üçüncü taraf telefonlar dahil) IP telefon şebekenize takmanızı ve anında çevir sesi almanızı sağlar. Anahtarlama cihazı, ses trafiğine öncelik vermek için cihazı doğru VLAN ve QoS parametreleriyle otomatik olarak yapılandırır.

Ağ Çapında Otomatik Ses Dağıtımı: Müşteriler CDP, LLDP-MED, Auto Smartports ve VSDP (Voice Services Discovery Protocol) kombinasyonunu kullanarak, uçtan uca ses ağını dinamik olarak dağıtabilirler. Ağdaki anahtarlar otomatik olarak tek bir voice VLAN ve QoS parametreleri etrafında yakınlaşır ve daha sonra keşfedildikleri bağlantı noktalarındaki telefonlara yayılır. Örneğin, otomatik voice VLAN özellikleri, IP telefon şebekenizi (üçüncü taraf telefonlar dahil) IP telefon şebekenize taktığınız anda çevir sesi almanızı sağlar. 

 • Gelişmiş ağ yönetimi özellikleri: Cisco 300 Serisi, ağınız üzerindeki trafiği kontrol etmek için çeşitli gelişmiş özellikler kullanmanıza olanak tanır. Özellikleri şunlardır:
 • Statik yönlendirme / Katman 3 VLAN'lar arasında geçiş: Bu özellik, ağınızı ayrı çalışma gruplarına ayırmanıza ve uygulama performansını düşürmeden VLAN'lar arasında iletişim kurmanıza izin verir. Sonuç olarak, anahtarlarınızla dahili yönlendirmeyi yönetebilir ve yönlendiricinizi harici trafiğe ve güvenliğe adayabilir ve ağınızın daha verimli çalışmasına yardımcı olabilirsiniz.
 • IPv6 desteği: Cisco 300 Serisi, İnternet Protokolünün en yeni sürümü olan IPv6 ve önceki IPv4 standardı için yerel destek sağlar. Sonuç olarak, kapsamlı bir donanım yükseltmesi olmadan yeni nesil ağ uygulamalarına ve işletim sistemlerine geçebileceksiniz.
 • İkili firmware desteği: Anahtarlarınızdaki yazılımı koruyabilme özelliği sayesinde, ağınızı çevrimdışı yapmak zorunda kalmadan ve yükseltme sırasında bir kesintiden endişe duymadan yazılım güncellemelerini gerçekleştirebilirsiniz.
 • İkili Konfigürasyon dosyaları desteği: Cihazı konfigüre etmeyi, doğru şekilde yapılandırıldığını doğrulamayı ve ardından yeniden başlattıktan sonra etkili olmak için bu yapılandırmayı kaydetmeyi sağlar. Ek olarak, en son kararlı yapılandırma dosyasının otomatik olarak yedeklenmesini sağlayan bir mirror yapılandırma dosyası ile kararlı çalışma süresini en üst düzeye çıkarır.
 • Uzaktan yönetim: Basit Ağ Yönetimi Protokolü'nü (SNMP) kullanarak, ağınızdaki tüm anahtarları ve diğer Cisco aygıtlarını, doğrudan bunlara bağlanmak zorunda kalmak yerine uzaktan kurabilir ve yönetebilirsiniz.
 • Ek yönetim seçenekleri: Web GUI kullanılarak veya tam bir komut satırı arabirimi (CLI) kullanılarak yönetilebilir.

En uygun enerji verimliliği: Cisco 300 Serisi Anahtarlama cihazları, tüm modellerde çeşitli güç tasarrufu özelliklerine sahip olarak tasarlanarak endüstrinin en geniş “yeşil” anahtarlama cihazı portföyünü sunar. Performanstan ödün vermeden çevreyi korumak ve enerji maliyetlerini azaltmak için güç kullanımını optimize eder. Güç tasarrufu özellikleri şunları içerir:

 • Düşük güçlü 65-nanometre teknolojisini kullanan en yeni uygulamaya özel entegre devreler (ASIC'ler) (bu yonga setleri daha düşük güç tüketimi ve daha ince, daha verimli tasarımlar sağlar).
 • Etkin bağlantıdaki trafik miktarını izleyerek ve bağlantıyı sessiz dönemlerde uyku durumuna geçirerek enerji tüketimini azaltan Enerji Verimli Ethernet (IEEE 802.3az) standardını destekler.
 • Bağlantı kesildiğinde bağlantı noktalarında otomatik güç kapatma
 • Kablo uzunluğuna bağlı olarak sinyal gücünü ayarlamak için gömülü zeka
 • Çoğu modelde fansız tasarım, güç tüketimini azaltır, güvenilirliği artırır ve daha sessiz çalışma sağlar.
 • Güç tasarrufu için LED'ler kapatılabilir
 • Desteklenen SFP modülleri: MGBSX1(Multimode fiber, 1000 Mbps, 350 m), MGBLH1(Single-mode fiber, 1000 Mbps, 40 km), MGBBX1 (Single-mode fiber, 1000 Mbps, 40 km), MGBLX1(Single-mode fiber, 1000 Mbps, 10 km)

Bu ürünün satışını Devlet Malzeme Ofisi (DMO) üzerinden de yapmaktayız. DMO Kodu: 7057-K375 

DATASHEET

henüz bir yorum yok

Görüşünü yaz