VOIP ÜRÜNLERİ

Kısa bir tanım yapmak gerekirse VoIP, internet veya data hatları üzerinden ses aktarımı olarak açıklanabilir.

Bu gibi bir durumda insanların aklına gelebilecek en temel sorulardan birisi, mevcut telefon altyapısı ile zaten konuşmalarımı yapabiliyorum, neden VoIP’i kullanmalıyım ?
Cevabı çok basittir; Maliyet…
Evinizde veya iş yerinizde kullandığınız internet bağlantısı için ödenen ücret sabittir (Örn:Fiber, ADSL, Kablonet, Metro Ethernet gibi…) Bu hatlar üzerinden VoIP cihazları ve sunucuları kullanılarak istenilen miktarda telefon görüşmesi yapılabilir. Bu durumda sabit ücret ve kurulum maliyetleri ile normal telefon hatlarıyla yapacağınız görüşmeden çok daha ucuza ve internet hızınıza bağlı olarak normal hatlarla yaptığınız görüşmelere çok yakın kalitede görüşmesi yapabilirsiniz.
VoIP Nasıl Çalışır ?
Sayısal formattaki ses, veri paketleri olarak karşıya yollanmakta ve karşı tarafta tekrar dijital ses haline dönüştürülmektedir.Sayısal format daha iyi kontrol edilebilmektedir.Çünkü; sıkıştırabilir, yönlendirebilir ve daha iyi bir formata çevrilebilmektedir.
Özetle VoIP , analog ses (bakır telefon kabloları ile iletilen ses) sinyalini alarak dijital sinyallere dönüştüren ve bu sinyalleri internet üzerinden ileten bir teknolojidir.
Sitemizde mevcut analog cihazlarınıza VoIP altyapısı kazandıran Cisco, 2N ve Xpeech ürünlerini bulabilirsiniz.