Haberler

Eklendiği Tarih: 24/03/2015 Axis Q29 serisi Temperature Alarm Network Kameralar

Network videoda market lideri Axis Communications uzaktan ısı görüntüleme özelliğine sahip AXIS Q29 Temperature Alarm Camera serisini tanıttı. İki lens alternatifi ve 336x256 çözünürlüğüyle hem kısa hem de uzun mesafede kritik sıcaklıkların görüntülenmesine imkan verir.

Axis’in ilk termal güvenlik network kamerasını tanıttığımızdan beri, bazı müşterilerimiz objelerin sıcaklıklarını da gösterebilen bir network kamera talep ediyordu. Bu kameraların asıl kullanım alanı davetsiz misafirleri tesbit etmek olsa da server odası gibi ortamlardaki kritik ekipmanları uzaktan kontrol etmek için de kullanılabilir.

AXIS Q2901-E Temperature Alarm Kameralarla ekipmanların sıcaklıkları 7/24 görüntülenerek aşırı ısınma riski ortadan kaldırılabilir.

AXIS Q2901-E ve AXIS Q2901-E PT mount ile birden fazla alarm bölgesi oluşturularak daha önce konfigüre edilmiş eşiklerin altındaki ya da üstündeki sıcaklıklarda alarm göndermeleri sağlanabilir. Operatörün işini kolaylaştırmak için bu kameralar izotermal paletler ve spot sıcaklık kapasiteleri gibi görsel yardımlar ile sorunlar gözle görülebilir hale gelmeden önce tesbit edilip önlemler alınabilir.

Tek kablo ile kurulum ve PoE desteği gibi özellikleriyle AXIS Q2901-E kolayca kurulabilir ve mavcut güvenlik sistemine entegre edilebilir. AXIS Q2901-E PT Mount modeli RS485/RS422 serial portuyla birlikte kameranın kolayca PT motor-head e bağlanmasına imkan verir. Böylece çok geniş bir alan kritik sıcaklıklar için taranabilir.

AXIS Q2901-E duvara montaj kiti ile duvar ve tavana kolaylıkla kurulabilir. Axis’ Corridor Format desteğiyle server odaları gibi ortamlar için dikey alan görüntüsü sağlayabilir. Axis temperature alarm kameraları çevresel koruma için de kullanılabilir. Zor hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

AXIS Q2901-E/Q2901-E PT Mount kameralar Axis Application Development Partner Program, andAXIS Camera Station ile birlikte sektörün en geniş video yönetim sistemini destekler. Bu kameralar ayrıca kolay sistem entegrasyonu için AXIS Camera Companion, AXIS Camera Application Platform, AXIS Video Hosting System ve ONVIF desteği sunar.

Axis markalı bütün network kameralar için tıklayın

Yorumlar

Henüz bir yorum yok